18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

Türk Milleti, Çanakkale’de 18 Mart 1915 günü tüm imkansızlıklara rağmen büyük bir destan yazmıştır. Eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askerlerine:

“Ben size taarruzu emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum” dediği tarihin en büyük siper savaşında, ” Çanakkale geçilmez” dedirten, ülkenin her köşesinden gelerek milli ve manevi değerleri için hayatını ortaya koyan, genç-yaşlı kahraman Mehmetçiklerimizin kazandığı bu eşsiz zafer sayesinde tüm dünya Türk milletinin yeniden dirilişini görmüştür..

Dünyanın uzak köşelerinden gelen, birbirini hiç tanımayan insanların mücadele ettiği Çanakkale Savaşı, milletler arasında kalıcı ve güçlü dostlukların kurulmasını da sağlamıştır.

Farklı milletlere mensup insanların yan yana yattığı Çanakkale, savaşların acımasız gerçekleri karşısında barışın anlam ve değerini tüm insanlığa hatırlatmaktadır.

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Gazilerimize de şükranlarımı iletiyorum. Cahit Maaç