24 Kasım Öğretmenler Günü

Millet Mekteplerinin Açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği Kabul Edişinin 41. Yılında Bu Gün; Atatürk’e ve Öğretmenlerimize Duyduğumuz Saygı, Sevgi ve Şükranlarımızı Dile Getirmenin Heyecanını Yaşamaktayız.

Şunu Çok İyi Biliyoruz ki, Bir Ulusun Çağdaş Ülkeler Düzeyine Erişebilmesi Ancak, Eğitim ve Öğretimin Kaliteli ve Bilimsel Yöntemlerle Yürütülmesi İle Mümkün Olabilmektedir.

Eğitim Sorunlarını Çözen Uluslar ; Kültür, Sanat, Bilim, Teknoloji, Sosyo-Ekonomik Alanlarda da Kalkınmakta ve İlerlemektedirler.

Atatürk “Ulusları Kurtaracak Olan Yalnız ve Ancak Öğretmenlerdir.” Sözleriyle Öğretmene Verdiği Önemi ve Duyduğu Saygıyı En Güzel Biçimde Belirtmiştir.

Öğretmenler, Tarih Boyunca ve Dünyanın Neresinde Olurlarsa Olsunlar Bilginin, Çağdaşlığın, Sevginin, Barışın ve Aydınlanmanın Öncüleri, Toplumun Bütün Kesimlerine Yol Gösteren Önder ve Örnek İnsanlar Olmuşlardır.

Atatürk; “Öğretmenler, Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır.” Demekle Öğretmenlere Yüklediği Sorumluluğu ve Değeri Çok Güzel İfade Etmiştir.

Çünkü, Öğretmen; Yapıcı, Yaratıcı, Özverili, Güven Veren, İnsan Sevgisiyle Dolu Bir Kişidir.

Bu Vesile İle, Ülkenin Gençliğini, Yetiştirip, Geleceğini Şekillendirmek gibi En Yüce Görevleri Omuzlamış Bulunan Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.