Basında çıkan haberler

06/06/2018
www.kusahaber.com/tr/haber

TRT emekli ana haber sunucusu Cahit MAAÇ Kuşadası Bahçeşehir Kolejinde, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri’nin de katıldığı, Kuşadası’nda görev yapan okul müdürleri, müdür yardımcıları ve rehber öğretmenlere yönelik “Şiddetsiz İletişim” konulu eğitim verdi.
Anlaşmazlık içindeki bütün tarafları empati ile can-ı gönülden dinleyerek anlama, bu yoldan bağlantı kurarak iş birliği zemini yaratma ve herkesin ihtiyacının gözetildiği ortak çözümler üretme sanatı olan “Şiddetsiz İletişim” eğitimi Cahit MAAÇ tarafından verildi.
Cahit MAAÇ kimdir?
Cahit MAAÇ, 11 yıl TRT’ de idarecilik ve spikerlik yapmıştır. Kanal A Televizyonu’nda ana haber spikeri ve program yapımcısı olarak görev almaya devam etmektedir. 1994’ten beri MEB’den yetkili “Türk Dili’ni geliştirme ve toplum önünde söz söyleme sanatı eğitimi” öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.
Cahit MAAÇ, şiddetsiz iletişimi dört ana unsur etrafında anlattı. Gözlem, duygu, ihtiyaç ve rica kavramlarının sağlıklı bir iletişimin olmazsa olmaz unsurları olduğunu belirten MAAÇ, katılımcıları da dahil ettiği sıcak ve samimi sunumuyla büyük beğeni topladı.
Programı izleyenler arasında bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim ATAMAN, sunumu ve verdiği kıymetli bilgiler için Cahit MAAÇ’a teşekkür etti.
Şerif AKARÇEŞME – serifakarcesme@hotmail.com

05.06.2018
www.aydındenge.com.tr

Kuşadası’nda “Şiddetsiz İletişim” eğitimi

Emekli ana haber sunucusu Cahit Maaç, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, ilçede görev yapan okul müdürleri, müdür yardımcıları ve rehber öğretmenlere yönelik “Şiddetsiz İletişim” konulu eğitim verdi.

Kuşadası Bahçeşehir Kolejinde, anlaşmazlık içindeki bütün tarafları empati ile can-ı gönülden dinleyerek anlama, bu yoldan bağlantı kurarak iş birliği zemini yaratma ve herkesin ihtiyacının gözetildiği ortak çözümler üretme sanatı olan “Şiddetsiz İletişim” eğitimi Cahit Maaç tarafından verildi.

TRT’ de 11 yıl idarecilik ve spikerlik yapan Cahit Maaç, 1994’ten beri MEB’den yetkili “Türk Dili’ni geliştirme ve toplum önünde söz söyleme sanatı eğitimi” öğretim görevlisi olarak çalışmasını sürdürüyor. Maaç, şiddetsiz iletişimi dört ana unsur etrafında anlattı. Gözlem, duygu, ihtiyaç ve rica kavramlarının sağlıklı bir iletişimin olmazsa olmaz unsurları olduğunu belirterek, katılımcıları da dahil ettiği sıcak ve samimi sunumuyla büyük beğeni topladı.

Programı izleyenler arasında bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman, sunumu ve verdiği kıymetli bilgiler için Cahit Maaç’a teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)

16.06.2015
http://www.ankara.pol.tr/Haberler/Sayfalar/Egitim-Sube-Mudurlugu02072015.aspx

Eğitim Şube Müdürlüğü
“Diksiyon ve Güzel Konuşma Teknikleri” Konulu Eğitim Düzenlendi

Eğitim Şube Müdürlüğümüz tarafından kamu hizmetlerinin daha etkin ve verimli şekilde yürütülmesi, insan hak ve özgürlükleri başta olmak üzere bireylerin temel haklarının korunması, suçların önlenmesi, suç işleyenlerin yakalanması, toplumun huzur ve güvenliğinin korunması, üstlendiği tüm hizmetleri yasaların çizdiği çerçevede, evrensel değerlerin ışığı altında yerine getirilmesi amacıyla görev ve hizmetlerin gereklerine uygun, aynı zamanda teşkilat personelinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak biçimde hizmet içi eğitim faaliyetlerimiz devam etmektedir.

İnsanlar iş hayatında da, özel hayatında da birbirleriyle iletişim kurmak için sözcükleri kullanırlar. Doğru sözcük seçmek ve bunu düzgün bir diksiyon ile doğru vurguyla ve doğru anlamıyla kullanmak, yanlış anlaşılmayı önleyeceği gibi, aynı zamanda isteklerin doğru iletimine de yardımcı olacak ve önce kendimizi ifade etmeyi sonra da karşımızdakinin verdiğimiz mesajı doğru algılamasını sağlayacaktır. Bu nedenle;

Müdürlüğümüz 155 Acil Çağrı Merkezinde görevli personel başta olmak üzere, halk ile yüz yüze gelmek suretiyle vatandaşa doğrudan hizmet veren birimlerde görevli personele yönelik olarak, Şehit Erkan Ataman Toplantı Salonunda 16.06.2015 tarihinde, TRT Emekli Spikeri, Diksiyon ve Güzel Söz Söyleme Sanatı Eğitmeni Cahit MAAÇ’ ın sunumu ile “Diksiyon ve Güzel Konuşma Teknikleri” konulu eğitim düzenlenmiş olup, eğitime 9 amir, 363 memur olmak üzere toplam 372 personel katılmıştır.

ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Eğitim Şube Müdürlüğü